Kam se vydat v bezprostředním okolí Njivice? Ráno, než vzduch příliš zteplá, se můžete proběhnout okolo moře. Stezka je asfaltovaná nebo kamenitá, vede mimo silnici a brzy ráno na ní pěší téměř nepotkáte. Ale kam vyrazit přes den?

Bude-li hezké počasí, zkuste vyrazit po cestě z Njivice do Malinské. Pár kilometrů dlouhá cesta vede lesem a okolo moře.

Dáváte-li přednost výletům lodí, můžete využít poloponorku Marlin, nebo například glass boaty, tedy lodě s proskleným dnem, přes které lze pozorovat dění pod hladinou. Na výlet se můžete vydat také s lodí M/B Kapetan Ivan. Zaveze vás například do městečka Beli na ostrově Cres. Kromě Krku tak poznáte i další lokalitu.

Chcete-li se vydat lodí někam dále, zajeďte si do Malinské nebo nejlépe do města Krk, pojmenovaného stejně, jako celý ostrov. V tomto největším městě na ostrově je nabídek lodních výletů hned celá řada.

Chcete-li zůstat jen na Krku, zajeďte si do jeskyně Biserujka, poblíž Njivice. Kromě jeskyně samotné vás uchvátí i výhled do okolí ze strmého pobřeží Krku. Na vlastní kůži pocítíte i vítr Bura.

Doporučuji zajet i do dalších měst na Krku. Například z vesnice Šilo, kde zaparkujete zadarmo, se můžete svézt rychlými motorovými čluny na pevninu do města Crikvenica. Lázeňské městečko Klimno vám zase nabídne léčivé bahno a příjemnou mělkou pláž ke koupání. A třeba taková Baška, úplně na konci Krku, vás překvapí svou atmosférou a nádhernými plážemi.

A pokud se nechcete od Njivice vydávat příliš daleko, zajeďte do vedlejšího města Omišalj. U zavřeného hotelu Učko si užijete koupání na upravené pláži, která přiléhala k hotelu. A milovníci archeologie mohou zajít na Fulfinium, zbytky římského města z 3. století.

© Jan Polzer 2014 – 2023. O webu.