Koupání a moře v Njivice

Pláže s oblázky a lákadly pro šnorchlování

Šup do vody ↓

Moře u Njivice je čisté, pláže jsou kamenité. Co je poněkud nepříjemné, je přítomnost velkých balvanů, zvláště mimo hlavní pláže poblíž centra. Kvůli členitému dnu se zde drží množství mořských ježků. Ti stěžují přístup ke koupání. Samozřejmě ne nijak radikálně. Na druhou stranu, pokud se rádi potápíte, je tu určitě co k vidění.

Kromě mořských ježků je zde i mnoho krabů různých velikostí, hvězdice, hejna malých rybek a další mořští tvorové. Často tak narazíte na šnorchlující plavce.

Pod hladinu moře se můžete podívat i díky poloponorce Marlin, která vyráží z Malinske brázdit vody v okolí Njivice. Nastupujete samozřejmě v přístavu v Njivice.

Teplota vody v Njivice

Teplota vody je snesitelná už někdy od poloviny června, pokud není chladný rok. Sledovat ji můžete například na stránkách o teplotě moře v Chorvatsku. Řiďte se údajem pro město Malinska, která leží hned vedle Njivice.

Ve městě je také vodní park Aqua Zone, ideální pro děti. Přístup je placený a ceny jsou následující:

  • 30 minut – 40 kuna
  • 60 minut – 50 kuna
  • polovina dne – 80 kuna
  • 1 den – 100 kuna
  • 7 dnů – 500 kuna

Placené vstupné na oplátku nabízí čistý přístup k moři, nafukovací atrakce, ohraničení bezpečné oblasti. Poblíž je také skákací trampolína pro děti (do 80 kg).

Sem tam narazíte na někoho, kdo by chtěl vykoupat svého psa. Pláž pro majitele psů je dál od centra směrem k Malinske. Žel bohu občas narazíte na pejskaře i na plážích pod apartmány. Obrázky na cedulích je to sice zakázáno, ale pravděpodobně nikdy neuvidíte žádného kontrolora tohoto nařízení.

© Jan Polzer 2014 – 2023. O webu.