Cesta do Njivice se pro české turisty nabízí asi jako nejsmysluplnější vlastním autem. Nicméně několik málo cestovních kanceláří pořádá zájezdy i do těchto míst, hlavně do kempu. Poblíž Njivice je sice letiště Rijeka (nachází se tu na ostrově Krk), ale z Česka sem nic nelétá.

Pro cestu do Njivice je pro vás tedy nejdůležitější dostat se na ostrov Krk. Máte několik možností. Klasicky přes Vídeň a Graz do Mariboru, a dále přes Zagreb směr Rijeka. Nebo druhou cestou, přes Slovinsko a Lublaň do Rijeky. Tato druhá varianta by měla být o něco rychlejší, navíc využijete dálniční známku, kterou si ve Slovinsku musíte stejně koupit, i kdybyste jeli směr Zagreb.

Od Rijeky pojedete směrem na Crikvenicu po Jadranské magistrále. Cedule vás navedou k odbočce a mostu na ostrov Krk (Krčki most). Po přejezdu mýtnice minete na pravé straně Omišalj, nejstarší město na ostrově. Na levé straně bude odbočka na letiště, Zračna luka Rijeka. A poté se již objeví Njivice. Je otázka, který sjezd použijete, celkem jsou k dispozici tři a záleží na tom, v které části městečka budete bydlet. První sjezd vede na ulici Primorska, okolo autokempu a hotelů. Pro cestu do apartmánů použijte klidně až druhý sjezd.

Podrobnější informace najdete na stránce Cesta a mapa cesty do Chorvatska.

© Jan Polzer 2014 – 2023. O webu.